Терміни Інкотермс 2010

Інкотермс 2010 – це міжнародні правила, які включають в себе умови перевезення по всьому світу. Це чітке керівництво для всіх осіб, задіяних у міжнародних перевезеннях: експортерів, імпортерів, транспортувальників, юристів, страховиків і так далі. Знання основних термінів Інкотермс 2010 допоможе Вам розібратися в особливостях різних типів перевезення.

термины инкотермс 2010

Основні терміни перевезення для будь-якого виду або видів транспорту відповідно до Інкотермс 2010:

 

 • FCA (Free Carrier / Франко перевізник) – означає, що продавець вважається виконав свої зобов’язання щодо поставки товару тоді, коли він передав його перевізнику, призначеному покупцем, в установленому місці або пункті.

 

 • EXW (Ex Works / Франко завод) – означає, що обов’язки продавця щодо поставки вважаються виконаними після того, як він надав покупцеві товар на своєму підприємстві (фабриці, складі, заводі). Крім того, продавець не відповідає за вантаження товару і надані покупцем транспортні засоби, а також не відповідає за очищення товару від мит, якщо не було домовленості про інше.

 

 • CPT (Carriage Paid to / Перевезення оплачена до) – означає, що продавець повинен передати товар перевізнику, або іншої вказаної покупцем особі, в установленому сторонами місці (якщо така є) і оплатити всі витрати з доставки товару покупцеві відповідно до укладеного договору про перевезення

 

 • CIP (Carriage and Insurance Paid to / Перевезення і страхування оплачені до) – означає, що продавець повинен передати товар перевізнику, або іншої вказаної покупцем особі, в установленому сторонами місці (якщо така є), а також оплатити всі витрати з доставки товару покупцеві, відповідно до укладеного договору про перевезення. Крім цього, продавець зобов’язаний укласти договір страхування, який покриє ризик втрати або пошкодження товару, якщо такий відбудеться.

 

 • DAP (Delivered at Place / Постачання в місці призначення) – означає, що зобов’язання щодо поставки товару продавцем буде виконано, коли товар буде наданий покупцеві на транспортному засобі в зазначеному місці призначення. Всі ризики під час доставки несе продавець.

 

 • DAT (Delivered at Terminal / Постачання на терміналі) – означає, що продавець виконав свої зобов’язання перед покупцем після розвантаження прибулого товару з транспортного засобу, в момент надання товару в розпорядження покупця в зазначеному терміналі.

 

 • DDP (Delivered Duty Paid / Постачання з оплатою мита) – означає, що обов’язки продавця з постачання вважаються виконаними після того, як він надав товар у погодженому місці країни імпорту. При цьому, продавець зобов’язаний нести ризики і витрати, включаючи мита, податки та інші витрати з постачання.

 

Основні терміни перевезення для морського і внутрішнього водного транспорту відповідно до Інкотермс 2010:

 

 • CFR (Cost and Freight / вартість і фрахт) – означає, що продавець зобов’язаний оплатити всі витрати і фрахт, необхідні для поставки товару в погоджений порт призначення. Ризик пошкодження або втрати товару після його поставки на судно переходить з продавця на покупця.

 

 • CIF (Cost, Insurance and Freight / Вартість, страхування і фрахт) – означає, що продавець зобов’язаний оплатити всі витрати і фрахт, необхідні для поставки товару в погоджений порт призначення, а також укласти договір страхування, який покриє ризик втрати або пошкодження товару, якщо такий відбудеться

 

 • FOB (Free on Board / Вільно на борту) – означає, що обов’язки продавця вважаються виконаними після його поставки товару на борт судна, призначеного продавцем, у пойменованому порту відвантаження.

 

 • FAS (Free Alongside Ship / Вільно вздовж борту судна) – означає, що обов’язки продавця про передачу товару вважаються виконаними, коли товар розміщений уздовж борта судна на набережній або на ліхтерах в зазначеному порту поставки. З цього моменту всі ризики втрати або пошкодження товару несе покупець.