Прес-служба “Укрзалізниці” повідомила про затвердження процедури визначення плати за використання власних вагонів. Це рішення було прийнято Кабінетом міністрів України від 1 лютого 2017 року і Міністерством інфраструктури України від 7 грудня 2017 року. У повну силу зміни вступлять з 1 лютого 2018 року.

“Таким чином, завершено процес дерегуляції вагонної складової тарифу для парку власних вагонів компанії. До сих пір, ціна на послуги перевезення парком вагонів УЗ встановлювалася державою і була набагато нижча за ту, яку платять реальні вантажовідправники. Суспільство недоотримувала доходи. Різниця між фіксованою та ринковою вартістю вагонів потрапляла до компаній-посередників або провокувала корупційні схеми всередині Укрзалізниці. “- йдеться в співтоваристві.

Компанія повідомляє, що впровадження дерегуляції вагонної складової буде складатися з 2 етапів.

На першому етапі буде застосовуватися формульний розрахунок щоденної оплати за вчинення послуги перевезення у вагонах ПАТ “Укрзалізниця”. Він складається з 4 компонентів: вартість нового вагона на ринку, ціна ремонту протягом терміну експлуатації вагона конкретного типу, рентабельність на рівні приблизно 10% і дисконтування грошових потоків у часі.

“З огляду на це, ставки плати за використання власних вагонів УЗ будуть нижчими за ринкові. Наприклад, плата за користування піввагоном складе 542 грн на добу (без ПДВ), зерновози – 655 грн на добу (без ПДВ), критим вагоном – 570 грн на добу (без ПДВ). Актуалізація цін буде відбуватися не рідше, ніж раз в три місяці. “- повідомляє” Укрзалізниця “.

Другий етап складається з впровадження системи щоденних електронних торгів у співпраці з командою “Prozorro. Продажі “. Так, на торги будуть виставлятися частина порожнього парку. За їх результатами буде визначатися ціна для всього парку вагонів за видами на певну дату.

Євген Кравцов, керівник УЗ, зазначив: “Ми очікуємо ліквідації штучного дефіциту вагонів і зниження вартості перевезення для кінцевого споживача за рахунок вирівнювання співвідношення попиту і пропозиції вагонів на ринку”.